Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės 2020

Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine vasario 21,22 dienomis vyko atviros Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės 2020. Varžybose startavo 360 sportininkų iš 22 plaukimo klubų. Pirmenybių dalyviai varžėsi trijose grupėse: jaunių, jaunimo ir OPEN (be amžiaus apribojimų). Varžybų metu taip pat vyko ir Lietuvos rinktinės komandos atranka į Baltijos šalių čempionatą.

Puikiai varžybose startavo Marijampolės sporto mokyklos plaukikų komanda. Suaugusių grupėje Justina Birgiolaitė iškovojo sidabro medalį- 50 m peteliške nuplaukė per 29 ,42 sek. ir įvykdė kandidatą į sporto meistrus normatyvą, o 100 m peteliške plaukime buvo trečia (1.09,82).Justinos treneris Edvardas Kedys.

Jaunimo grupėje puikiai plaukė Dalios Sagaitienės auklėtinė Austėja Naujokaitė. Ją lenkė tik sportininkė iš Moldavijos. Austėja pasipuošė dviem sidabro medaliais: 100 m krūtine įveikė per 1 min. 16,59 sek., ir 200 m krūtine-2 min.48,79 sek. Iškovojo teisę vykti į Baltijos šalių čempionatą. Jaunių grupėje Domantas Aleksinas 200 m krūtine nuplaukęs per2.32,06  iškovojo sidabro medalį. Jo treneriai Dalia ir Aurimas Kadūnai.